صفحه اصلی درباره ما صفحه شخصی آرشیو اخبار آرشیو دستورالعمل ها آرشیو جزوات و منابع آموزشی دفاتر فعال زیارتی پاسخ به سوالات پرتکرار
  • نظام نامه جامع منابع انسانی حوزه کارگزاری حج و زیارت
عنوان:
تعداد بازدید : 10478
نظام نامه جامع منابع انسانی حوزه کارگزاری حج و زیارت
تاریخ: 1395/11/25
منبع: اداره کل امور کارگزاران
خلاصه: نظام نامه جامع منابع انسانی حوزه کارگزاری حج و زیارت تدوین و ابلاغ شد. نظام نامه یادشده از لینک زیر در دسترس قرار دارد.

متن:

مقدمه نظام نامه:

جایگاه ویژه و منحصر به فرد و نقش محوری منابع انسانی از عناصر بی‌بدیل و تأثیرگذار در توسعه و پیشرفت سازمانی محسوب می‌شود. این موضوع، زمانی از اهمیت و حساسیت مضاعفی برخوردار است که سازمان حج و زیارت به عنوان متولی اصلی برگزاری حج­تمتّع و یکی از دستگاه‌های عظیم در برنامه‌ریزی نیروی انسانی برای امور زیارتی، تلقی می‌گردد.

اهمیت و ماهیت کار منابع انسانی حوزه کارگزاری حج و زیارت به لحاظ وظایف و مأموریت‌های خاص، قابل قیاس با عملکرد نیروهای انسانی سایر دستگاه‌های اجرایی نمی‌باشد. بنابراین کم‌توجّهی به الزامات، شرایط، ضرورت‌ها و ویژگی‌های خاص منابع انسانی، تبعات غیرقابل جبرانی خواهد داشت.

امروزه بازنگری در قوانین و مقررات، شرایط و مراحل شناسایی و جذب، توا‌ن‌مندسازی و نگهداشت، ارتقا و ارزشیابی مداوم منابع انسانی حوزه کارگزاری حج و زیارت با رویکرد بهبود وضع موجود، ارتقای سطح کیفی و نیز فراهم نمودن شرایط «به‌گزینی» نیروها با هدف تسهیل فرآیند دست‌یابی به اهداف متعالی نظام جمهوری اسلامی ایران و تحقق دیدگاه‌ها و آرمان‌های امام راحل(ره) و مقام معظّم رهبری(مدظله‌العالي) و تلاش جدّی در جهت تحقق حداکثری آن و      هم­چنین تدوین چشم‌انداز مناسب و بازتعریف مأموریت‌ها و ایجاد پشتوانه‌های متقن برای آن، دارای اولویت‌ و ضروری می­باشد.

از اینرو نظام­نامه حاضر به منظور افزایش سطح خدمات رسانی به زایران حرمین شریفین، اماکن مقدسه و عتبات مشرفه، از طریق جذب و به­کارگماری و ارتقای مستمر کارگزاران زیارتی، با توجه به اصول قانونمندی، شایسته­سالاری، عدالت­محوری، تخصص­گرایی، تجربه­محوری، نظام­مندی، شفاف­سازی، اخلاق­مداری، ارزش­گرایی، ارتقای­کیفیت و افزایش بهره­وری و در نهایت هماهنگی، انسجام و وحدت­رویه در بخش­های مختلف سازمانی و با اشتراک نظر جمعی از مدیران و کارشناسان حوزه­های مختلف سازمانی و میدانی و مدرسین دانشگاهی و با کسب نظر جمعی از صاحب­نظران بعثه مقام معظم رهبری تهیه و تدوین گردید. لذا از زمان تصویب، کلیه بخشنامه­ها، دستورالعمل­ها و آیین­نامه­های سازمان، مطابق با مفاد آن تهیه و ابلاغ خواهد شد.

تعداد افراد آنلاین سیستم : 20
تعداد کل کاربران آنلاین : 205