صفحه اصلی صفحه شخصی آرشیو اخبار آرشیو دستورالعمل ها آرشیو جزوات و منابع آموزشی دفاتر فعال زیارتی
  عنوان:
تعداد بازدید : 1132
فعالیت دفاتر زیارتی در ایام ثبت نام اربعین حسینی(ع)
  تاریخ: 1397/06/26
  منبع: اداره کل امور کارگزاران
  خلاصه: با توجه به اینکه به زودی ثبت نام زائران اربعین حسینی (ع) آغاز خواهد شد و ضرورت دارد کلیه دفاتر زیارتی با آمادگی کامل مهیای این امر مهم شوند لذا تاکید می نماید
 
  متن:

با توجه به اینکه به زودی ثبت نام زائران اربعین حسینی (ع) آغاز خواهد شد و ضرورت دارد کلیه دفاتر زیارتی با آمادگی کامل مهیای این امر مهم شوند لذا تاکید می نماید:

 1. توجه به اینکه اساسا وظایف دفاتر زیارتی ارائه خدمات به متقاضیان سفرهای زیارتی خارج از کشور می باشد لذا تمامی دفاتر زیارتی موظفند در ایام ثبت نام اربعین حسینی(ع) حضور فعال داشته و پاسخگوی مراجعین باشند و در این راستا اطلاعات کلیه دفاتر زیارتی فعال به سامانه سماح ارسال گردیده است.

 2. از آنجاکه متقاضیان زیارت اربعین حسینی(ع) می بایست همزمان با ثبت نام در سامانه سماح نسبت به انتخاب دفتر زیارتی مورد نظر اقدام نمایند و غیرفعال بودن دفتر زیارتی باعث سردرگمی متقاضیان و ایجاد خلل در امور آنان خواهد شد، لذا هر دفتری که غیر فعال یا تعطیل باشد مرتکب تخلف شده و موضوع در هیات بدوی استان رسیدگی و سختگیرانه اتخاذ تصمیم خواهد شد.

 3. لازم است کلیه دفاتر زیارتی متناسب با مراجعین، نیروی انسانی مکفی برای انجام امور، پیش بینی و بکارگیری نمایند. پیشنهاد می نماید هر یک از دفاتر زیارتی، مدیران، معاونین و عوامل گروههای زیارتی را که در طول سال با دفتر همکاری دارند را برای ثبت نام ایام اربعین دعوت به همکاری نمایند.

 4. در هر یک از شهرهایی که دفتر زیارتی به تعداد کافی وجود ندارد و یا در مناطق و یا روستاهایی که دفتر زیارتی ندارند، لازم است برابر دستورالعمل قبلی نسبت به راه اندازی دفتر موقت، با مسوولیت یکی از دفاتر زیارتی استان اقدام شود. مدیران و عوامل زیارتی مناطق مربوطه، اداره امور دفتر موقت را بعهده داشته باشند.

  بدیهی است دفاتر زیارتی می توانند در تعامل با دفاتر خدمات پستی از دفتر و امکانات آنان بهره مند شوند.

  (بدین منظور، مدیران دفاتر خدمات زیارتی فعال، می­توانند از طریق سامانه کارگزاران و از قسمت مشاهده منو ‏‏/ دفاتر ‏‏/ درخواست تاسیس دفتر موقت، نسبت به ثبت درخواست تأسیس در شهر مربوطه با معرفی یکی از کارگزاران آن شهر و با اعلام آدرس و شماره تلفن محل دفتر، اقدام نمایند. سپس دفتر حج و زیارت استان می­بایست با مراجعه به منوی دفاتر ‏‏/ مشاهده درخواست تأسیس دفتر موقت، در صورت تأیید اطلاعات درج شده، نسبت به تأیید درخواست اقدام نماید.

  بدین ترتیب و پس از تایید دفتر حج و زیارت، کدشناسایی برای دفتر موقت تخصیص یافته و اطلاعات به سامانه سماح ارسال می گردد.)

 5. پیش بینی می شود در سال جاری مراجعه به دفاتر زیارتی برای ثبت نام اربعین حسینی(ع) بیش از سنوات قبل باشد و لازم است دفاتر زیارتی فعالیت فوق العاده داشته باشند، لذا ایجاب می نماید ساعات کار دفاتر زیارتی موقتا افزایش یافته و رسما توسط مدیران محترم دفاتر حج و زیارت استان ها به دفاتر زیارتی ابلاغ گردد.

 6. ضرورت دارد دفاتر حج و زیارت استان ها برنامه ریزی لازم برای نظارت دائمی بر فعالیت موثر و همچنین حسن عملکرد دفاتر زیارتی داشته باشند تا در امور هیچ یک از متقاضیان تشرف اربعین حسینی(ع) خللی ایجاد نشود.

 7. فعالیت دفاتر زیارتی خارج از سمانه سماح تخلف محسوب شده و موارد تخلف در هیات بدوی استان رسیدگی و تصمیم موثر اتخاذ خواهد شد.

تعداد افراد آنلاین سیستم : 0
تعداد کل کاربران آنلاین : 27